Pękające pięty (Hiperkeratozy)

Pęknięcia wyglądają jak szczeliny, zwykle tylko w zrogowaciałej części naskórka. Bywa jednak, że są o wiele głębsze i sięgają aż do skóry właściwej. Wtedy pięty bolą przy każdym kroku, krwawią, a niekiedy nawet ropieją. Przyczyny tej przypadłości są bardzo proste, a co ważniejsze –wpływ na odpowiedni stan pięt mamy my sami!

Przyczyny pękania pięt

  • Skłonność genetyczna – rzadko spotykana
  • Źle dobrane obuwie – za luźne, nie trzymające stopy
  • Przyjmowanie sporej ilości leków w szczególności leków na rozrzedzenie krwi.
  • Nadwaga
  • Nieodpowiednia dieta – uboga w witaminę A
  • Źle przeprowadzony pedicure kosmetyczny (zbyt częste i głębokie usuwanie naskórka)
  • Brak odpowiedniej higieny

Jeśli zabiegi, które możesz wykonywać samodzielnie w domu takie jak ścieranie naskórka, peeling, nawilżanie skóry nie pomagają, dobrze skonsultować się z podologiem, który pomoże i doprowadzi Twoje pięty do odpowiedniego stanu. Nawet sama konsultacja często pomaga w rozwiązaniu problemu. Odpowiednia ocena stanu stopy, dopasowanie preparatów do struktury Twoje naskórka czy zabieg pielęgnacyjny pomoże Ci uzyskać upragniony efekt i pozbyć się tej przypadłości.

Podstawowe rady dla pacjentów z tym problemem to

  • spożywanie odpowiedniej ilości wody
  • noszenie obuwia oraz skarpetek z naturalnych surowców
  • codzienna higiena oraz pielęgnacja odpowiednio dopasowanym preparatem

Terapia zrogowaciałego naskórka wykonywana przez podologa polegają na ostrożnym usunięciu i oszlifowaniu nadmiernie zagęszczonej, twardej skóry. Ich celem jest przywrócenie skórze normalnej elastyczności.
W przypadku usuwania zrogowaceń, przy pomocy skalpela bądź frezarki, należy zwracać baczną uwagę, aby pozostawić zawsze pewną warstwę ochronną dla leżących poniżej warstw skóry. Jeśli zrogowacenia naskórka zostaną usunięte zbyt radykalnie, skóra dążyć będzie do wytworzenia nowej, grubszej warstwy ochronnej. Uzyskamy efekt przeciwny do zamierzonego – ponowne rogowacenie skóry będzie postępować szybciej.

Uprzejmie informujemy, że w trosce o komfort naszych Klientów nie odbieramy telefonów podczas wykonywanych zabiegów.

Oddzwaniamy na wszystkie telefony pomiędzy zabiegami. Prosimy o cierpliwość.

Umów wizytę

ZADZWOŃ TERAZ

PONIEDZIAŁEK - CZWARTEK

Płatności online First Data Polcard

Inne terminy można dopasować indywidualnie po konsultacji telefonicznej.

Gabinet oferuje również dojazd do klienta, skierowany przede wszystkim do seniorów, osób ograniczonych ruchowo oraz obłożnie chorych.