Zabiegi

Podstawowy zabieg podologiczny obejmuje:

  • diagnozę
  • prawidłowe skrócenie paznokci
  • usunięcie zrogowaciałego naskórka (pękające pięty i modzele)
  • usunięcie odcisków
  • masaż stóp
  • profilaktyka stopy cukrzycowej
  • udzielenie wskazówek i zaleceń pielęgnacji domowej

Dodatkowo w razie potrzeby podstawowy zabieg podologiczny można rozszerzyć o zabiegi pojedyncze, które są wykonywane poza podstawowym pedicure podologicznym:

Wrastające, wkręcające się paznokcie

Paznokcie ulegają zakrzywieniu w dół, podwijają się wbijając się w otaczająca paznokieć tkankę miękką. Początkowy lekki ból, wrażliwość na dotyk i ucisk świadczą o stanie zapalnym spowodowanym wrastaniem paznokcia.Zobacz więcej »

Pękające pięty

Pęknięcia wyglądają jak szczeliny, zwykle tylko w zrogowaciałej części naskórka. Bywa jednak, że są o wiele głębsze i sięgają aż do skóry właściwej. Wtedy pięty bolą przy każdym kroku, krwawią, a niekiedy nawet ropieją.Zobacz więcej »

Rekonstrukcja płytki paznokciowej

Najczęstszą przyczyną uszkodzenia płytki paznokciowej jest uraz mechaniczny, choroba, deformacje wywołane złym dopasowaniem obuwia. Uraz może powodować powstanie krwiaka, uszkodzenie macierzy czy odsłonięcie łożyska, a w konsekwencji prowadzić do oddzielenia się łożyska (onycholiza).Zobacz więcej »

Modzele i odciski

Modzele to twarde, rozległe, powierzchowne warstwy masy rogowej, bez rdzenia wewnątrz. Odciski natomiast mają wielkość ziarenka grochu, wyglądem przypominają stwardniałą zmianę, wystającą ponad jej powierzchnię. Zwykle mają barwę okrągłą, bladożółtą.Zobacz więcej »

Brodawki wirusowe, kurzajki

Skóra stóp jest narażona na wiele chorób zakaźnych. Poza grzybicami, najczęstsze są infekcje wirusowe, które wywoływane są przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV).Zobacz więcej »

Grzybica

Zakażony paznokieć traci swe różowe zabarwienie, ulega pobruzdowaniu i łatwo się kruszy. Naskórek pod zgrubiałym i popękanym brzegiem płytki ulega nadmiernemu rogowaceniu.Zobacz więcej »

Drożdżyca

Grzybicza, oportunistyczna infekcja skóry, błon śluzowych, paznokci lub rzadziej infekcja uogólniona. Widoczne objawy to ogniska rumieniowo-wysiękowe i złuszczające, wykazuje znaczną macerację naskórka i popękanie w głębi fałdów skórnych.Zobacz więcej »

Syndrom stopy cukrzycowej

Często pierwszymi objawami zespołu stopy cukrzycowej są mrowienia i drętwienia, wynikające ze zmian w nerwach stopy. Z czasem pojawiają się obrzęki, przebarwienia skóry i zmiany troficzne paznokci. Stopy stają się suche i podatne na urazy, powstają małe, trudno gojące się ranki, liczne odciski i modzele.Zobacz więcej »

Nadpotliwość stóp

Kiedy organizm wydziela więcej potu niż jest to niezbędne do kontrolowania temperatury ciała, mamy do czynienia z nadpotliwością. Dolegliwość ta ma bardzo często podłoże emocjonalne. Jednak jej przyczyną mogą być również choroby ogólnoustrojowe.Zobacz więcej »

Cennik zabiegów podologicznych


Konsultacja podologiczna bezpłatna

Przy większej ilości zabiegów cennik ustalamy indywidualnie podczas konsultacji

Podstawowy zabieg podologiczny

120-150

(pedicure pielęgnacyjny) zmiękczenie i usunięcie fizjologicznych zrogowaceń, skrócenie i oszlifowanie paznokci, opracowanie skórek i oczyszczenie wałów paznokciowych, aplikacja preparatu pielęgnacyjnego.(bez odcisków i modzeli)

Zabieg Podologiczny Specjalistyczny

150-200

(pedicure specjalistyczny) zmiękczenie oraz usunięcie patologicznych zrogowaceń tzw. hiperkeratoz w tym odcisków i modzeli, skrócenie i oszlifowanie paznokci problematycznych , oczyszczenie wałów paznokciowych, aplikacja odpowiednio dobranego preparatu

Obcięcie i oszlifowanie paznokci

50-120

skrócenie i opracowanie płytki paznokci, precyzyjne oczyszczenie skórek oraz wałów paznokciowych, oszlifowanie z grubości, aplikacja odpowiednio dobranego preparatu specjalistycznego (cena zależna od stanu paznokci)

Obcięcie i oszlifowanie paznokci grzybiczych

60-100

skrócenie i opracowanie, oczyszczenie płytki paznokci, precyzyjne oczyszczenie wałów paznokciowych, oszlifowanie z grubości aplikacja odpowiednio dobranego preparatu specjalistycznego (cena zależna od ilości paznokci do opracowania)

Konsultacja podologiczna

60


Pobranie materiału do badań mykologicznych

100


Usuwanie Odcisków

60-120

usunięcie odcisku, aplikacja odpowiednio dobranego preparatu specjalistycznego, zaproponowanie odciążenia (cena zależna od ilości i rodzaju odcisków)

Usuwanie Modzeli Przodostopie

40-100

usunięcie modzela/li, aplikacja odpowiednio dobranego preparatu specjalistycznego, zaproponowanie odciążenia (cena zależna od rozległości zmiany)

Opracowanie pękających pięt/ rozpadlin

60-100

zmiękczenie oraz usunięcie zrogowaceń, rozpadlin, aplikacja odpowiednio dobranego preparatu specjalistycznego

Usuwanie brodawek wirusowych

50-80

oczyszczenie, aplikacja preparatu (terapia kilkuetapowa)

Rekonstrukcja Paznokcia

80

opracowanie uszkodzonej płytki paznokcia, oczyszczenie wałów paznokcia, rekonstrukcja

Terapia wrastających paznokci

Założenie klamry na wrastające paznokcie

150-250


Podcięcie wrastającego paznokcia

80

Kontrola klamry

70

Przełożenie klamry metalowej

80-100


Tamponada z preparatem (opatrunek)

20/30

Cennik zawiera poglądowe ceny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 paragraf 1 kodeksu cywilnego.

Uprzejmie informujemy, że w trosce o komfort naszych Klientów nie odbieramy telefonów podczas wykonywanych zabiegów.

Oddzwaniamy na wszystkie telefony pomiędzy zabiegami. Prosimy o cierpliwość.

Umów wizytę

ZADZWOŃ TERAZ

PONIEDZIAŁEK - CZWARTEK

Płatności online First Data Polcard

Inne terminy można dopasować indywidualnie po konsultacji telefonicznej.

Gabinet oferuje również dojazd do klienta, skierowany przede wszystkim do seniorów, osób ograniczonych ruchowo oraz obłożnie chorych.

Podaruj prezent swoim rodzicomdziadkomdzieciom


Zadbaj o swoich najbliższych i kup dla nich zabieg podologiczny w prezencie.

Istnieje możliwość zakupienia bonu podarunkowego na dowolną kwotę do wykorzystania w ciągu 3 miesięcy od dnia zakupu. W gabinecie prowadzona jest również sprzedaż profesjonalnych kosmetyków.